Urfa - Kutsanmış Şehir Edessa resmi

Urfa - Kutsanmış Şehir Edessa

Barkod: 9786253890032
Üreticiler: Alfa Yayınları
Stok Sayısı: 3
Basım Tarihi: 4-2024
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 560 Sayfa
Ağırlık: 555,00 Gram
Boyut: 14,00 (en) x 21,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

450,00 TL
382,50 TL

Hıristiyan âleminde Hıristiyanlığı kabul eden ilk krallık olarak büyük saygı gören ve dârülislâma dönüştükten sonra kutsallığından bir şey kaybetmeyen Edessa, bugünkü adıyla Urfa, Süryani Kilisesinin kalbi olmuş, Doğudan ve Batıdan gelen birçok azizle hacıyı bağrına basmıştır. Judah Benzion Segal, tarih boyunca pek çok farklı millet tarafından idare edilen ve Mezopotamya’nın tarihsel dönüşümlerini de yansıtan bu kutsanmış şehre dair anlatısında okuru inşalarla, kutsamalarla, işgal girişimleriyle, direniş ve yıkımlarla örülü bir yolculuğa çıkarıyor. Okur bu yolculukta azizlerle karşılaşıp kutsi bir âleme dalıyor, sakinleriyle birlikte şehre bir savunma hattı kazandırıp saldırılara karşı durmaya çalışıyor, yıkımlara tanıklık ediyor ve nihayetinde kendi şehrini inşa ediyor.

“Bu kitap, şüphesiz ki, tarih boyunca büyük bir siyasi öneme sahip olmuş ve Doğu Hıristiyanlığının gelişiminde hayati bir rol oynamış o şehre dair standart bir kaynak eser olarak her zaman okunacaktır.”
–Steven Runciman, English Historical Review

“Bu çalışma, ortaçağa kafa yoran sosyal ve eklesiyastik tarihçilerin, Hıristiyanlığın erken dönemleri ile İslam tarihine ilgi duyan arkeologların yoğun ilgisine mazhar olacaktır.”
–British Book News