Üstün Yetenekli Çocuklar resmi

Üstün Yetenekli Çocuklar

Uzmanlar ve Aileler İçin El Kitabı
Barkod: 9786051705996
Üreticiler: Anı Yayıncılık
Stok Sayısı: 2
Basım Tarihi: 12-2021
Baskı Sayısı: 2. Basım
Sayfa Sayısı: 408 Sayfa
Ağırlık: 650,00 Gram
Boyut: 16,00 (en) x 24,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 1. Hamur
Basım Yeri: Ankara - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

280,00 TL
238,00 TL

EBEVEYN OLMAK
Üstün yetenekli bir çocuk büyütmek hem eğlenceli hem de uğraştırıcıdır çünkü üstün yetenekli çocukların ebeveynlerine yönelik ebeveynlik bilgisi içeren çok az kaynak vardır. Onlarca yıllık üstün yetenekli çocuk ve ailesiyle profesyonel çalışma deneyimi bulunan dört yazar aşağıdaki gibi konularda pratik rehberlik önerileri sunmaktadır:

    Üstün yetenekli çocukların özellikleri
    Akran ilişkileri
    Kardeş meseleleri
    Motivasyon ve başarısızlık
    Disiplin sorunları
    Yoğunluk, mükemmeliyetçilik ve stres
    İdealist olma, mutsuzluk ve depresyon
    Eğitsel planlama
    Ebeveynlik konuları
    Profesyonel yardım bulma

“şimdiye kadar hiç bu kadar anlayışlı, etkileyici ve kapsamlı bir rehber kitap yazılmamıştı. “üstün yetenekli çocukların ebeveynleri için bir rehber” isimli bu kitap şüphesiz üstün yetenekli bir çocuk yetiştirmenin doğasında bulunan ve bu zorluklarla yüzleşen tüm yetişkinlerin “mutlaka okunmalı” listesindeki kitap olacaktır.”
F. Richard Olenchak, Dr. Houston Üniversitesi Kentsel Yetenek Araştırması Enstitüsü Yöneticisi ve Psikolog Ulusal Üstün Yetenekliler Derneği Eski Başkanı

“…. ebeveynler, büyük ebeveynler ve üstün yetenekli bir çocuğu seven diğer herkes için paha biçilemez bir rehber. 400 sayfada evde kullanılan bir bilgisayarın kullanım kılavuzu kadar bile değil ancak çok daha önemli ve çok daha fazla ilgi çekici…”
Raymond D. Fowler, Dr. Amerikan Psikoloji Derneği’nin önceki başkanı ve İdari Yöneticisi

“Bu kitabın kaderi üstün yetenekli çocukların aileleri için klasik bir rehber olmaktır. Ele alınan anahtar konular hayati olanlardır ve bu kitap çokça bilgelik ve yeni bilgi içermektedir.”
Jan Davidson, Dr. Davidson Yetenek Geliştirme Enstitüsü Ortak Kurucusu
Genius Denied: How to Stop Wasting Our Brightest Minds (İnkar Edilen Deha: Parlak Zihinleri Ziyan Etmeye Nasıl Son Veririz) isimli kitabın ortak yazarı