Verimlilik Savaşları - 2 resmi

Verimlilik Savaşları - 2

Yazar: Hakan Cengiz
Barkod: 9786254343513
Stok Sayısı: 9
Basım Tarihi: 5-2023
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 432 Sayfa
Ağırlık: 427,00 Gram
Boyut: 13,50 (en) x 21,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

350,00 TL
280,00 TL

“Kaizen tekniği ile kurduğumuz otomasyonlu montaj hatlarımızla hataları önleyip kayıpları azaltarak fire, ikinci kalite ürün, gereksiz stoklar, zaman kayıpları, gecikmeler gibi verimliliği etkileyen faktörleri en aza indirmiş olduk. Başarı ile uyguladıkları için Hakan Cengiz ve ekibine teşekkür ediyorum.”

Adnan Dalgakıran, Dalgakıran Kompresör Yönetim Kurulu Başkanı

“Firmamıza ve ürünlerimize özel olarak tasarlanıp devreye alınan montaj hatlarımızla birlikte fabrikamız hayal ettiğimiz noktaya yaklaştı. Hatlarımızın devreye alınmasıyla birlikte 5 günde ulaştığımız üretim adetlerine aynı ekiple 2-3 günde ulaşır duruma geldik. Gerçekleştirdiğimiz bu yenilik rekabet ettiğimiz dev dünya firmalarını dahi etkileyecek duruma geldi.”

Abdullah Yılmaz ve Eyüp Yılmaz, Yılmaz Makine Firma Sahipleri

“Erasys’le çalışmaya başladıktan sonra yeni nesil montaj hatlarımızın tasarım ve kurulumunu da içeren komple dönüşüm projemizi başarıyla hayata geçirdik. Yoğun katılımla tamamen sahada gerçekleştirilen çalışmalarla birlikte hem verimliliğimiz ciddi oranda arttı hem de teslimat performansımızda büyük iyileşme oldu. Rekabetçiliğimize önemli katkılar sağladık.”

Beril İzgin ve Mizyal İzgin Hergül, NÜVE Firma Sahipleri
Çalışmalara nereden ve nasıl başlamalıyız? Ya da daha doğrusu, nereden ve nasıl başlamamalıyız? Hangi sırayla hangi aşamalardan geçmeliyiz ve bu aşamalarda yaşayacağımız zorluklar ve çözümleri nelerdir? 
Kendi sektöründe ülkemizin lideri üç firmamızda bu aşamalarda yaşananlar, mücadeleler, zorluklar ve başarılar tüm detaylarıyla kitapta yer almaktadır.

Endüstri 4.0’dan önce üçüncü ve ikinci sanayi devrimleri yok mudur? İkinci sanayi devrimi akan bant sistemiyse, henüz bu sistemi olmayan fabrikalarımız nasıl Endüstri 4.0’dan bahsedebiliyor? Ülkemizin gerçek sanayi seviyesi nedir?

Bu çalışmaları gerçekten yapan firmalar neler kazanabiliyor? Ülkemizdeki Yalın Dönüşüm ve Kaizen çalışmaları neden başarısız oluyor? Başarılı görünenler gerçekten de başarılı mı, yoksa bir yanılsama mı?