Yalnızlık resmi

Yalnızlık

İnsan Doğası ve Sosyal Bağ İhtiyacı
Barkod: 9786056999727
Üreticiler: Kırmızı Yayınları
Stok Sayısı: 5
Basım Tarihi: 5-2023
Baskı Sayısı: 1. Basım
Ağırlık: 337,00 Gram
Boyut: 13,50 (en) x 21,50 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2.Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

219,90 TL
175,92 TL

“Arkadaşlar arasında veya yakın bir ilişki içinde bile yalnız hisseden herkes için sizde hiçbir sorun olmadığını öğrenmek rahatlatıcı olabilir… Bilim meraklısı bir kitle için yazılmış… Evde dondurma ile sohbet ederek geçirilen geceleri azaltmak için pratik tavsiyeleri olan bir kitap.”

-Gabrielle LeBlanch, O, The Oprah Magazine-


“Ya yalnızlık sandığımızdan daha büyük bir sorunsa? Bu öncü kitapta bilişsel ve sosyal nörolog John T. Cacioppo, beyin görüntüleme, kan basıncı analizi, bağışıklık tepkisi, stres hormonları, davranış ve gen ifadesi üzerine yaptığı araştırmalardan yola çıkarak psikolojik olduğu kadar fizyolojik olarak da ne kadar bağımlı ve birbirimizle iç içe olduğumuzu gösteriyor. Yalnızlık bize bireysel ve toplumsal olarak insanlarla iletişim ihtiyacımızı ne kadar iyi ya da ne kadar kötü yönettiğimize bağlı olarak kazanacak ve kaybedecek her şeye sahip olduğumuzu hatırlatır.
“Birinci sınıf bilim yazımı: erişilebilir metinde aktarılan teşvik edici ve faydalı bilgiler.” 

-Kirkus Reviews, yıldızlı değerlendirme-

“Bilge, güzel yazılmış ve çoğunlukla eğlenceli bu kitap, sosyal bağların temelindeki bilimi hayata geçiriyor. İnsan sağlığı üzerindeki bilinen en önemli etkilerden birine dair başarılı bir çalışma.”

-Shelley E. Taylor, Ordinaryus Profesör, Psikoloji Bölümü, Kaliforniya Üniversitesi-