Van Gogh Gizemi resmi

Van Gogh Gizemi

Barkod: 9786258159202
Üreticiler: Ketebe Yayınları
Stok Sayısı: 4
Basım Tarihi: 9-2022
Baskı Sayısı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 224 Sayfa
Ağırlık: 207,00 Gram
Boyut: 13,50 (en) x 21,00 (boy)
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 2. Hamur
Basım Yeri: İstanbul - Türkiye
Basım Dili: Türkçe

84,00 TL
63,00 TL

Van Gogh toplum tarafından dışlanmış bir ressam mıydı?
Bugün eserleri rekor rakamlara satılan bir sanatçı, nasıl olup da hayatı boyunca, resimlerini satın alacak hayranlar ya da koleksiyoncular bulmayı hiç başaramamıştır?
Costantino D’Orazio, tam da bu soruları yanıtlamak için yola çıkar ve modern sanat tarihinin en büyük kahramanlarından biri hakkında bize bambaşka bir bakış açısı sunan benzersiz bir araştırma yürütür.
Geçen yüzyılın ortalarında, Theo Van Gogh’un oğlu -amcası ile aynı adı taşıyan- Vincent Willem Van Gogh, amcasının kariyerini, seçimlerini ve ızdıraplarını anlattığı bir günlük bırakır. Yeğen Vincent 1949’da gerçekleştirdiği seyahat ile amcasının gördüğü manzaların, uğrak mekânlarının, tanıştığı insanların izini sürer. Van Gogh ile ilgili kimsenin peşine düşmediği soruların peşine düşer. Son derece kişisel ve tartışmalı görünen günlük, bu kitabın ana kaynağı olmuştur.
Van Gogh söz konusu olduğunda sürekli gündeme gelen “deha ve delilik” tartışması sizi asla tam olarak ikna etmediyse, D’Orazio ile içiniz rahat bir şekilde bu maceraya çıkabilirsiniz